NOJHL releases 2016-17 regular season schedule

NORTHERN ONTARIO JUNIOR HOCKEY LEAGUE

NOJHL NETWORK MEDIA UPDATE

Release Date: Friday, July 15, 2016

NOJHL releases 2016-17 regular season schedule

SUDBURY, Ont. – The Northern Ontario Junior Hockey League announced Friday the release of its 2016-17 regular season schedule.

The 324-game slate will see each of the 12 NOJHL member clubs skating in 54 contests apiece with 27 being at home and another 27 on the road.

The 2016-17 regular season will get underway on Friday, Sept. 9 on five fronts with the Espanola Express, Elliot Lake Wildcats, Kirkland Lake Gold Miners, Cochrane Crunch and Soo Eagles all skating in their home openers.

One night later, the defending NOJHL champion Soo Thunderbirds will play their initial home contest of the campaign at Essar Centre.

The Blind River Beavers, Powassan Voodoos, Iroquois Falls Eskis and Timmins Rock will also play their home openers on Saturday, Sept. 10.

The French River Rapids will take to the ice in their home opener on Sunday, Sept. 18 while the Rayside-Balfour Canadians will see their first home action on Saturday, Sept. 24.

For more information on the NOJHL, visit the league’s official website at nojhl.com or on social media at twitter.com/NOJHL or facebook.com/NOJHL.

The following is the 2016-17 NOJHL regular season schedule:

NOJHL 2016-17 Regular Season Schedule      
(Dates/Times subject to change)      
DATE VISITOR HOME TIME ARENA
Friday, Sept. 9 Blind River Beavers Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Friday, Sept. 9 Powassan Voodoos Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
Friday, Sept. 9 French River Rapids Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Friday, Sept. 9 Iroquois Falls Eskis Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Friday, Sept. 9 Rayside-Balfour Canadians Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
Saturday, Sept. 10 Rayside-Balfour Canadians Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
Saturday, Sept. 10 Elliot Lake Wildcats Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
Saturday, Sept. 10 Espanola Express Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
Saturday, Sept. 10 French River Rapids Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Saturday, Sept. 10 Cochrane Crunch Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Saturday, Sept. 10 Kirkland Lake Gold Miners Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Sunday, Sept. 11 Elliot Lake Wildcats Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
Monday, Sept. 12 Kirkland Lake Gold Miners Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Wednesday, Sept. 14 French River Rapids Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Friday, Sept. 16 Rayside-Balfour Canadians Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Friday, Sept. 16 Soo Eagles Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
Friday, Sept. 16 Iroquois Falls Eskis Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Friday, Sept. 16 Blind River Beavers Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
Friday, Sept. 16 French River Rapids Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Saturday, Sept. 17 Rayside-Balfour Canadians Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Saturday, Sept. 17 Elliot Lake Wildcats Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
Saturday, Sept. 17 Soo Thunderbirds Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
Sunday, Sept. 18 Soo Thunderbirds Espanola Express 2 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Sunday, Sept. 18 Rayside-Balfour Canadians Kirkland Lake Gold Miners 2:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Sunday, Sept. 18 Cochrane Crunch French River Rapids 6 p.m. Noelville Arena
Sunday, Sept. 18 Soo Eagles Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
Monday, Sept. 19 Cochrane Crunch Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Thursday, Sept. 22 Elliot Lake Wildcats Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Thursday, Sept. 22 Powassan Voodoos Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Friday, Sept. 23 Iroquois Falls Eskis Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Friday, Sept. 23 Elliot Lake Wildcats Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Friday, Sept. 23 Blind River Beavers French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
Saturday, Sept. 24 Iroquois Falls Eskis Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
Saturday, Sept. 24 Blind River Beavers Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Saturday, Sept. 24 Cochrane Crunch Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Saturday, Sept. 24 Timmins Rock French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
Saturday, Sept. 24 Soo Thunderbirds Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
Sunday, Sept. 25 Iroquois Falls Eskis Soo Thunderbirds 2 p.m. Essar Centre
Sunday, Sept. 25 French River Rapids Espanola Express 4 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Sunday, Sept. 25 Soo Eagles Rayside-Balfour Canadians 6 p.m. Chelmsford Arena
Sunday, Sept. 25 Timmins Rock Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Wednesday, Sept. 28 Cochrane Crunch Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Wednesday, Sept. 28 Espanola Express Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
Friday, Sept. 30 Soo Eagles Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
Friday, Sept. 30 Powassan Voodoos Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Friday, Sept. 30 Rayside-Balfour Canadians Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
Saturday, Oct. 1 Espanola Express French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
Saturday, Oct. 1 Elliot Lake Wildcats Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
Saturday, Oct. 1 Soo Thunderbirds Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
Sunday, Oct. 2 Elliot Lake Wildcats Espanola Express 2 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Sunday, Oct. 2 Blind River Beavers Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
Sunday, Oct. 2 Kirkland Lake Gold Miners French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
Monday, Oct. 3 French River Rapids Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Wednesday, Oct. 5 Timmins Rock Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Friday, Oct. 7 Soo Thunderbirds Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Friday, Oct. 7 Rayside-Balfour Canadians Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Friday, Oct. 7 Timmins Rock Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Friday, Oct. 7 Powassan Voodoos French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
Friday, Oct. 7 Blind River Beavers Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
Saturday, Oct. 8 Soo Thunderbirds Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Saturday, Oct. 8 Elliot Lake Wildcats Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
Saturday, Oct. 8 Soo Eagles Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
Sunday, Oct. 9 Soo Thunderbirds Timmins Rock 2 p.m. McIntyre Arena
Friday, Oct. 14 Soo Eagles Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Saturday, Oct. 15 Soo Eagles Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Saturday, Oct. 15 Blind River Beavers Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Saturday, Oct. 15 Elliot Lake Wildcats Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
Saturday, Oct. 15 French River Rapids Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Saturday, Oct. 15 Kirkland Lake Gold Miners Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Sunday, Oct. 16 Soo Eagles Iroquois Falls Eskis 2 p.m. Jus Jordan Arena
Sunday, Oct. 16 Rayside-Balfour Canadians Blind River Beavers 4 p.m. Blind River Community Centre
Sunday, Oct. 16 Kirkland Lake Gold Miners Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Monday, Oct. 17 Espanola Express Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
Friday, Oct. 21 Blind River Beavers Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Friday, Oct. 21 Rayside-Balfour Canadians Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Friday, Oct. 21 Iroquois Falls Eskis Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Friday, Oct. 21 Soo Thunderbirds Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
Friday, Oct. 21 Espanola Express Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
Saturday, Oct. 22 Blind River Beavers Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Saturday, Oct. 22 Powassan Voodoos Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
Saturday, Oct. 22 Kirkland Lake Gold Miners Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Saturday, Oct. 22 Soo Thunderbirds Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Saturday, Oct. 22 Elliot Lake Wildcats Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
Sunday, Oct. 23 Blind River Beavers Kirkland Lake Gold Miners 2:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Sunday, Oct. 23 Espanola Express Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
Monday, Oct. 24 Cochrane Crunch Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Wednesday, Oct. 26 French River Rapids Rayside-Balfour Canadians 11 a.m. Chelmsford Arena
Wednesday, Oct. 26 Iroquois Falls Eskis Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Wednesday, Oct. 26 Espanola Express Blind River Beavers 7 p.m. Blind River Community Centre
Friday, Oct. 28 Cochrane Crunch Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
Friday, Oct. 28 Timmins Rock Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Friday, Oct. 28 French River Rapids Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Friday, Oct. 28 Espanola Express Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
Saturday, Oct. 29 Espanola Express Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
Saturday, Oct. 29 Cochrane Crunch Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
Saturday, Oct. 29 Timmins Rock French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
Saturday, Oct. 29 Kirkland Lake Gold Miners Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Sunday, Oct. 30 Iroquois Falls Eskis Powassan Voodoos 2 p.m. Powassan Sportsplex
Sunday, Oct. 30 Cochrane Crunch Rayside-Balfour Canadians 6 p.m. Chelmsford Arena
Sunday, Oct. 30 Soo Thunderbirds Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
Thursday, Nov. 3 Soo Thunderbirds Blind River Beavers 7 p.m. Blind River Community Centre
Friday, Nov. 4 Soo Eagles Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Friday, Nov. 4 Espanola Express Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Hortons Event Centre
Friday, Nov. 4 French River Rapids Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
Friday, Nov. 4 Timmins Rock Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Saturday, Nov. 5 Soo Eagles Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Saturday, Nov. 5 Espanola Express Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Saturday, Nov. 5 Kirkland Lake Gold French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
Saturday, Nov. 5 Iroquois Falls Eskis Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Hortons Event Centre
Saturday, Nov. 5 Blind River Beavers Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
Sunday, Nov. 6 Soo Eagles French River Rapids 2 p.m. Noelville Arena
Sunday, Nov. 6 Soo Thunderbirds Rayside B. Canadians 6 p.m. Chelmsford Arena
Monday, Nov. 7 Elliot Lake Wildcats Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Tuesday, Nov. 8 Kirkland Lake Gold Miners Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Friday, Nov. 11 Timmins Rock Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
Friday, Nov. 11 Powassan Voodoos Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Friday, Nov. 11 Kirkland Lake Gold Miners Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Friday, Nov. 11 Soo Thunderbirds Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
Friday, Nov. 11 Rayside-Balfour Canadians Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Saturday, Nov. 12 Timmins Rock Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
Saturday, Nov. 12 Elliot Lake Wildcats Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
Saturday, Nov. 12 Powassan Voodoos Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Com. Centre
Saturday, Nov. 12 Iroquois Falls Eskis French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
Saturday, Nov. 12 Espanola Express Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
Sunday, Nov. 12 Timmins Rock Soo Thunderbirds 2 p.m. Essar Centre
Sunday, Nov. 12 Cochrane Crunch French River Rapids 6 p.m. Noelville Arena
Sunday, Nov. 12 Rayside-Balfour Canadians Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
Monday, Nov. 14 Cochrane Crunch Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Wednesday, Nov. 16 Elliot Lake Wildcats Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
Thursday, Nov. 17 Kirkland Lake Gold Miners French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
Friday, Nov. 18 Iroquois Falls Eskis Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Friday, Nov. 18 Powassan Voodoos French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
Friday, Nov. 18 Blind River Beavers Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
Friday, Nov. 18 Cochrane Crunch Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Friday, Nov. 18 Rayside-Balfour Canadians Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
Saturday, Nov. 19 Cochrane Crunch Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
Saturday, Nov. 19 Kirkland Lake Gold Miners Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Saturday, Nov. 19 French River Rapids Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Sunday, Nov. 20 Cochrane Crunch Soo Thunderbirds 2 p.m. Essar Centre
Sunday, Nov. 20 Soo Eagles Blind River Beavers 4 p.m. Blind River Community Centre
Sunday, Nov. 20 Iroquois Falls Eskis Rayside-Balfour Canadians 6 p.m. Chelmsford Arena
Sunday, Nov. 20 Espanola Express Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
Monday, Nov. 21 French River Rapids Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Monday, Nov. 21 Powassan Voodoos Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Wednesday, Nov. 23 Cochrane Crunch Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Friday, Nov. 25 Kirkland Lake Gold Miners Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
Friday, Nov. 25 Rayside-Balfour Canadians Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
Friday, Nov. 25 Elliot Lake Wildcats Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Saturday, Nov. 26 Kirkland Lake Gold Miners Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
Saturday, Nov. 26 Elliot Lake Wildcats Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
Saturday, Nov. 26 Cochrane Crunch Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Saturday, Nov. 26 Powassan Voodoos Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Sunday, Nov. 27 Powassan Voodoos Iroquois Falls Eskis 2 p.m. Jus Jordan Arena
Sunday, Nov. 27 Kirkland Lake Gold Miners Blind River Beavers 4 p.m. Blind River Community Centre
Sunday, Nov. 27 Soo Eagles Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
Sunday, Nov. 27 Rayside-Balfour Canadians Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
Wednesday, Nov. 30 Soo Thunderbirds Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
Thursday, Dec. 1 Espanola Express Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
Friday, Dec. 2 Iroquois Falls Eskis Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
Friday, Dec. 2 Powassan Voodoos Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Friday, Dec. 2 Timmins Rock Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Friday, Dec. 2 Soo Eagles Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Saturday, Dec. 3 Iroquois Falls Eskis Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
Saturday. Dec. 3 Soo Eagles Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
Saturday, Dec. 3 Timmins Rock Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Saturday. Dec. 3 Powassan Voodoos Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Sunday, Dec. 4 Powassan Voodoos Timmins Rock 2 p.m. McIntyre Arena
Sunday, Dec. 4 Rayside-Balfour Canadians Blind River Beavers 4 p.m. Blind River Community Centre
Monday, Dec. 5 Iroquois Falls Eskis French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
Wednesday, Dec. 7 Soo Thunderbirds Blind River Beavers 7 p.m. Blind River Community Centre
Thursday, Dec. 8 French River Rapids Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Friday, Dec. 9 French River Rapids Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Friday, Dec. 9 Elliot Lake Wildcats Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
Friday, Dec. 9 Rayside-Balfour Canadians Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Saturday, Dec. 10 Rayside-Balfour Canadians Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Saturday, Dec. 10 Cochrane Crunch French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
Saturday, Dec. 10 Kirkland Lake Gold Miners Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Saturday, Dec. 10 Blind River Beavers Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
Sunday, Dec. 11 Blind River Beavers Espanola Express 2 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Sunday, Dec. 11 Soo Thunderbirds Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
Monday, Dec. 12 Kirkland Lake Gold Miners Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Tuesday, Dec. 13 Blind River Beavers Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
Wednesday, Dec. 14 Espanola Express Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
Friday, Dec. 16 Soo Thunderbirds Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Friday, Dec. 16 Blind River Beavers Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
Friday, Dec. 16 Iroquois Falls Eskis Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Friday, Dec. 16 Soo Eagles Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Saturday, Dec. 17 Soo Eagles Blind River Beavers 7 p.m. Blind River Community Centre
Saturday, Dec. 17 Cochrane Crunch Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Saturday, Dec. 17 Kirkland Lake Gold Miners Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Saturday, Dec. 17 Espanola Express Rayside B. Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
Saturday, Dec. 17 Soo Thunderbirds Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Sunday, Dec. 18 Cochrane Crunch Kirkland Lake Gold Miners 2:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Sunday, Dec. 18 Soo Thunderbirds French River Rapids 2 p.m. Noelville Arena
Sunday, Dec. 18 Elliot Lake Wildcats Rayside-Balfour Canadians 6 p.m. Chelmsford Arena
Monday, Dec. 19 Iroquois Falls Eskis Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Wednesday, Dec. 21 Timmins Rock Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Wednesday, Jan. 4 Soo Eagles Blind River Beavers 7 p.m. Blind River Community Centre
Friday, Jan. 6 Soo Eagles Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
Friday, Jan. 6 Timmins Rock Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Friday, Jan. 6 Espanola Express Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
Friday, Jan. 6 Powassan Voodoos Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Saturday, Jan. 7 Blind River Beavers Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
Saturday, Jan. 7 Soo Thunderbirds Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
Saturday, Jan. 7 Powassan Voodoos Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Saturday, Jan. 7 French River Rapids Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Sunday, Jan. 8 Elliot Lake Wildcats Espanola Express 2 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Sunday, Jan. 8 Rayside-Balfour Canadians Soo Thunderbirds 2 p.m. Essar Centre
Sunday, Jan. 8 Powassan Voodoos Kirkland Lake Gold Miners 2:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Sunday, Jan. 8 French River Rapids Iroquois Falls Eskis 5 p.m. Jus Jordan Arena
Monday, Jan. 9 French River Rapids Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Wednesday, Jan. 11 Blind River Beavers Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
Wednesday, Jan. 11 Iroquois Falls Eskis French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
Wednesday, Jan. 11 Soo Eagles Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Thursday, Jan. 12 Cochrane Crunch Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Friday, Jan. 13 Powassan Voodoos Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
Friday, Jan. 13 Blind River Beavers Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
Friday, Jan. 13 Kirkland Lake Gold Miners Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Saturday, Jan. 14 Espanola Express Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
Saturday, Jan. 14 Powassan Voodoos Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
Saturday, Jan. 14 Kirkland Lake Gold Miners Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Saturday, Jan. 14 Timmins Rock Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Saturday, Jan. 14 Elliot Lake Wildcats Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
Sunday, Jan. 15 Soo Thunderbirds Espanola Express 2 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Sunday, Jan. 15 Powassan Voodoos Blind River Beavers 4 p.m. Blind River Community Centre
Sunday, Jan. 15 Soo Eagles Rayside-Balfour Canadians 6 p.m. Chelmsford Arena
Sunday, Jan. 15 Iroquois Falls Eskis Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Friday, Jan. 20 Iroquois Falls Eskis Cochrane Crunch 6:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Friday, Jan. 20 Kirkland Lake Gold Miners Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
Friday, Jan. 20 Soo Eagles Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
Friday, Jan. 20 Timmins Rock French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
Friday, Jan. 20 Rayside-Balfour Canadians Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Saturday, Jan. 21 Kirkland Lake Gold Miners Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
Saturday, Jan. 21 Elliot Lake Wildcats French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
Saturday, Jan. 21 Timmins Rock Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Saturday, Jan. 21 Cochrane Crunch Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Saturday, Jan. 21 Blind River Beavers Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
Sunday, Jan. 22 Kirkland Lake Gold Miners Espanola Express 2 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Sunday, Jan. 22 Soo Thunderbirds Rayside-Balfour Canadians 6 p.m. Chelmsford Arena
Sunday, Jan. 22 Soo Eagles Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
Monday, Jan. 23 French River Rapids Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Wednesday, Jan. 25 Espanola Express Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
Friday, Jan. 27 Blind River Beavers Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Friday, Jan. 27 French River Rapids Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Friday, Jan. 27 Cochrane Crunch Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Friday, Jan. 27 Elliot Lake Wildcats Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Saturday, Jan. 28 Kirkland Lake Gold Miners French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
Saturday, Jan. 28 Timmins Rock Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Saturday, Jan. 28 Rayside-Balfour Canadians Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
Sunday, Jan. 29 Espanola Express Blind River Beavers 4 p.m. Blind River Community Centre
Sunday, Jan. 29 Cochrane Crunch French River Rapids 6 p.m. Noelville Arena
Sunday, Jan. 29 Elliot Lake Wildcats Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
Monday, Jan. 30 Cochrane Crunch Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Wednesday, Feb. 1 Blind River Beavers Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
Thursday, Feb. 2 Cochrane Crunch Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Thursday, Feb. 2 Kirkland Lake Gold Miners Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Friday, Feb. 3 Powassan Voodoos French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
Friday, Feb. 3 Soo Thunderbirds Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
Friday, Feb. 3 Iroquois Falls Eskis Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Friday, Feb. 3 Blind River Beavers Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
Friday, Feb. 3 Rayside-Balfour Canadians Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Saturday, Feb. 4 Elliot Lake Wildcats Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
Saturday, Feb. 4 Espanola Express Rayside B. Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
Saturday, Feb. 4 French River Rapids Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Sunday, Feb. 5 Soo Thunderbirds Espanola Express 2 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Sunday, Feb. 5 French River Rapids Cochrane Crunch 6 p.m. Tim Horton Event Centre
Sunday, Feb. 5 Soo Eagles Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
Monday, Feb. 6 Iroquois Falls Eskis Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Tuesday, Feb. 7 Cochrane Crunch Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Wednesday, Feb. 8 Espanola Express Blind River Beavers 7 p.m. Blind River Community Centre
Friday, Feb. 10 French River Rapids Blind River Beavers 7 p.m. Blind River Community Centre
Friday, Feb. 10 Iroquois Falls Eskis Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Friday, Feb. 10 Rayside-Balfour Canadians Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
Friday, Feb. 10 Timmins Rock Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Saturday, Feb. 11 French River Rapids Soo Eagles 7 p.m. Pullar Stadium
Saturday, Feb. 11 Timmins Rock Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
Saturday, Feb. 11 Cochrane Crunch Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Sunday, Feb. 12 French River Rapids Soo Thunderbirds 2 p.m. Essar Centre
Sunday, Feb. 12 Soo Eagles Espanola Express 2 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Sunday, Feb. 12 Rayside-Balfour Canadians Blind River Beavers 4 p.m. Blind River Community Centre
Sunday, Feb. 12 Timmins Rock Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
Monday, Feb. 13 Kirkland Lake Gold Miners Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Tuesday, Feb. 14 Timmins Rock Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Friday, Feb. 17 Elliot Lake Wildcats Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Friday, Feb. 17 Rayside-Balfour Canadians French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
Friday, Feb. 17 Soo Thunderbirds Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
Friday, Feb. 17 Timmins Rock Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Friday, Feb. 17 Powassan Voodoos Espanola Express 7:30 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Saturday, Feb. 18 Elliot Lake Wildcats Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Saturday, Feb. 18 Espanola Express Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Saturday, Feb. 18 Blind River Beavers Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
Saturday, Feb. 18 French River Rapids Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Sunday, Feb. 19 Soo Thunderbirds Rayside-Balfour Canadians 6 p.m. Chelmsford Arena
Sunday, Feb. 19 French River Rapids Cochrane Crunch 7 p.m. Tim Horton Event Centre
Wednesday, Feb. 22 Espanola Express Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
Wednesday, Feb. 22 Powassan Voodoos French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
Wednesday, Feb. 22 Iroquois Falls Eskis Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Friday, Feb. 24 Espanola Express Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Friday, Feb. 24 Timmins Rock Powassan Voodoos 7:30 p.m. Powassan Sportsplex
Friday, Feb. 24 Blind River Beavers Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
Friday, Feb. 24 Kirkland Lake Gold Miners Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Friday, Feb. 24 Rayside-Balfour Canadians Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
Saturday, Feb. 25 Elliot Lake Wildcats Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
Saturday, Feb. 25 Blind River Beavers Rayside-Balfour Canadians 7 p.m. Chelmsford Arena
Saturday, Feb. 25 Espanola Express Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Saturday, Feb. 25 Timmins Rock French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
Sunday, Feb. 26 Soo Eagles Elliot Lake Wildcats 7 p.m. Centennial Arena
Monday, Feb. 27 Iroquois Falls Eskis Powassan Voodoos 3 p.m. Powassan Sportsplex
Tuesday, Feb. 28 Rayside-Balfour Canadians Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
Thursday, March 2 Timmins Rock Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Friday, March 3 French River Rapids Kirkland Lake Gold Miners 7:30 p.m. Joe Mavrinac Community Complex
Friday, March 3 Espanola Express Elliot Lake Wildcats 7:30 p.m. Centennial Arena
Friday, March 3 Powassan Voodoos Cochrane Crunch 7:30 p.m. Tim Horton Event Centre
Friday, March 3 Iroquois Falls Eskis Timmins Rock 7:30 p.m. McIntyre Arena
Friday, March 3 Soo Thunderbirds Soo Eagles 7:30 p.m. Pullar Stadium
Saturday, March 4 Soo Eagles Soo Thunderbirds 7 p.m. Essar Centre
Saturday, March 4 Elliot Lake Wildcats Blind River Beavers 7:30 p.m. Blind River Community Centre
Saturday, March 4 Powassan Voodoos Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena
Sunday, March 5 Rayside-Balfour Canadians Soo Thunderbirds 2 p.m. Essar Centre
Sunday, March 5 Powassan Voodoos Timmins Rock 2 p.m. McIntyre Arena
Sunday, March 5 Blind River Beavers Espanola Express 2 p.m. Espanola Regional Recreation Complex
Sunday, March 5 Iroquois Falls Eskis French River Rapids 4 p.m. Noelville Arena
Wednesday, March 8 Powassan Voodoos French River Rapids 7:30 p.m. Noelville Arena
Wednesday, March 8 Timmins Rock Iroquois Falls Eskis 7:30 p.m. Jus Jordan Arena

 

WordPress Image Lightbox Plugin